cream0
6 راهکار برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت

ماسیدن کرم پودر روی صورت، بدترین اتفاقی است که می‌تواند مدت کوتاهی بعد از آرایش صورت اتفاق بیفتد، مخصوصا اگر قرار مهمی داشته باشید یا به یک مهمانی دعوت شده باشید .

دلایل زیادی می‌تواند باعث ماسیدن کرم پودر روی پوست صورت شود از جمله:

  • خشکی و دهیدراته بودن پوست
  • تجمع آلودگی در منافذ پوست و عدم لایه برداری پوست
  • بی‌توجهی به پاکسازی درست و آبرسانی پوست پیش از آرایش
  • استفاده از محصولات آرایشی بی کیفیت
  • آب و هوا، حساسیت و آلرژی پوستی
  • استفاده بیش از اندازه از کرم پودر و پودر فیکس: افرادی که پوست خیلی چربی دارند به اشتباه فکر می‌کنند که پودر فیکس باعث می‌شود براقی ناشی از چربی پوست از بین رفته و آرایش ماندگاری بیشتری داشته باشد. اما این باور نادرست است و بهتر است از پودر فقط برای قسمت‌هایی مانند t-zone استفاده شود.
  • استفاده نکردن از اسپری فیکس

وقتی دلیل درست ماسیدن کرم پودر روی پوست را متوجه شویم، می‌توانیم راه‌کارهای مناسب برای رفع این مشکل را پیدا کنیم. در ادامه این مطلب ابتدا نکاتی که می‌توانند به نماسیدن کرم پودر یا کیکی شدن آن روی پوست کمک کنند بررسی می‌کنیم و بعد از آن مراحل درست زدن کرم پودر روی صورت را چک می‌کنیم.

 

راهکارهای ساده برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت

1.صورتتان را درست بشویید

بیشتر خانم‌ها به این نکته خیلی مهم توجه نمی‌کنند و فکر می‌کنند شستن صورت تنها با آب قبل از انجام میکاپ کافی است! شستشوی درست صورت، اولین قدم برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت است؛ همچنین ماندگاری و کیفیت میکاپ را بالا می‌برد.

نکته دوم شستن صورت با شوینده مناسب پوست است. یعنی اگر پوست چربی دارید اصلا از شوینده مخصوص پوست خشک برای شستشوی صورت استفاده نکنید. شستشوی صورت، سلول‌های مرده و آلودگی‌های محیط را از بین می‌برد و پوست را شاداب می‌کند.

2.از لایه بردار استفاده کنید

آلودگی‌های محیط به مرور زمان، در منافذ پوستی جمع می‌شوند و باعث جوش‌های زیر پوستی، سرسیاه و کدر شدن پوست می‌شوند. استفاده مرتب از لایه بردارها، این آلودگی‌ها را از بین برده و منافذ پوستی را باز می‌کنند. در نتیجه کرم پودر و مواد آرایشی بهتر روی پوست قرار می‌گیرند و ماسیده نمی‌شوند.

البته استفاده بیش از حد از لایه بردارها می‌تواند باعث تحریک پوست شده و آن را ملتهب کند.

3.پوست را آبرسانی کنید

خشکی و پوسته پوسته شدن پوست، که در اثر کم آبی اتفاق می‌افتد، یکی از دلایل ماسیدن کرم پودر روی صورت است. برای جلوگیری از دهیدراته شدن پوست بهترین راه این است که از محصولات آبرسان برای تغذیه پوست استفاده کنید.

 

ماسیدن کرم پودر روی صورت

 

4.از مرطوب کننده‌ها غافل نشوید!

محصولات مرطوب کننده پوست، مواد مغذی و آبرسان را در منافذ پوستی نگه می‌دارند و مانع از بین رفتن آنها می‌شوند. همچنین سد لیپیدی پوست را تقویت کرده و اجازه نمی‌دهند تا آلودگی‌های محیط وارد لایه‌های عمقی پوست شوند.

به علاوه می‌توانند به عنوان پایه آرایش صورت استفاده شوند.

5.کرم پودر مناسب بخرید

گاهی ممکن است با وجود رعایت نکات بالا و داشتن روتین پوستی باز هم درگیر ماسیدن کرم پودر روی صورت شوید. این موضوع می‌تواند ناشی از انتخاب کرم پودر بی‌کیفیت و نامناسب باشد.

بهتر است هنگام خرید لوازم آرایشی، فقط به قیمت آن توجه نکنید. توصیه می‌کنیم در انتخاب کرم پودر دقیق باشید و یک کرم پودر مناسب و از یک برند معتبر تهیه کنید.

6.از اسپری فیکس استفاده کنید

گاهی اوقات تنها دلیل ماسیدن کرم پودر روی صورت، تابش نور خورشید، به ویژه در فصل تابستان است. در این صورت، بهترین راه برای جاوگیری از کیکی شدن کرم روی صورت استفاده از اسپری فیکس است. البته از نوع پودری فیکساتورها هم می‌توانید استفاده کنید.

اگر پوست خشکی دارید بهتر از پودر فیکس و اگر پوست چربی دارید از اسپری فیکس برای تثبیت آرایش خود استفاده کنید.

مراحل انجام آرایش و استفاده از کرم پودر روی صورت

1.پوست را کاملا تمیز کنید

همانطور که گفتیم، اصلی ترین دلیل در ماسیدن کرم پودر روی صورت، نشستن صورت قبل از آرایش است. به هیچ عنوان نباید روی پوستی که چرب یا خشک است کرم پودر بزنید، زیرا باعث ماسیدن کرم پودر روی صورت می‌شود.

2.از آبرسان و مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید

دومین گام قبل از استفاده از کرم پودر، استفاده از آبرسان و مرطوب کننده است. پس از پخش کردن مرطوب کننده، 5 تا 10 دقیقه زمان بدهید تا کاملا جذب پوست شود.

3.کرم پودر مناسب پوست را روی صورت پخش کنید

ابزارهای مختلفی برای پخش کردن کرم پودر روی صورت وجود دارد. شما برای این کار می‌توانید از اسفنج‌های آرایشی یا براش‌ها استفاده کنید. البته استفاده از اسفنج‌ها بهتر است، چون ممکن است براش به خوبی کرم پودر را روی پوست فید نکند. برای این کار اسفنج را به خوب مرطوب کرده و روی پوست صورت ضربه بزنید.

اگر حس می‌کنید کرم پودر روی پوست نخوابیده است، بهتر است با اسفنج چند ضربه دیگر به آرامی روی پوست بزنید تا کرم کاملا روی پوست قرار بگیرد.

اگر پوست شما چرب است و احساس می‌کنید کرم پدر زیادی روی پوست زدید از یک اسفنج تمیز برای فید کردن کرم استفاده کنید و هر بار با پشت دست کرم اضافی را از روی اسفنج بردارید.

با این کار هم کرم پودر روی صورت ماسیده نمی‌شود و هم مقدار اضافی آن از روی صورت برداشته می‌شود.

یکی دیگر از مهم ترین تکنیک‌ها این است که ، برای قسمت هایی که دارای خط و چروک هستند کرم خیلی کمتری استفاده کنید، چون کرم زدن بیش از حد فقط باعث می‌شود مواد بیشتر داخل خطوط رفته و درنتیجه چروک عمیق‌تر و صورت کثیف و میکاپ ماسیده دیده شود.
پس بهترین کار این است که بعد از زدن کرم پودر روی کل صورت برای اطمینان با یه اسفنج تمیز دوباره روی قسمت‌هایی که خط و خطوط دارند ضربه بزنید و کرم پودر اضافی را بردارید

به کرم پودرت زمان بدهید ، حدود 3 دقیقه زمان لازم است که بعد از زدن کرم پودر زمان بدهید تا به خورد پوست رفته و کامل روی صورت بخوابد.
اگه پوست خیلی چربی دارید در این زمان می‌توانید با یه دستمال کاغذی آرام روی پوست فشار دهید و چربی اضافی کرم را بگیرید.

 

ماسیدن کرم پودر

 

این‌کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود کرم پودر ماسیده نشود، کمک می‌کند که کرم روی پوست به مرور زمان اکسید یا تیره نشود.

با رعایت این نکات و مراحلی که در این مطلب گفته شد دیگر دچار مشکل ماسیدن کرم پودر روی پوست نمی‌شوید. البته به این شرط که همه  نکات را رعایت کنید و حتما از کرم پودر مناسب و با کیفیت برای میکاپ استفاده کنید.